استفاده از چند هدر در طراحی سایت

استفاده از چند هدر در طراحی سایت


هدر در طراحی سایت اولین چیزی است که بازدیدکنندگان وقتی به سایت شما مراجعه می کنند، می بینند. هیچ محدودیت و قانونی برای هدر در طراحی سایت وجود ندارد اما بایستی مطمئن شوید که هدر سایت شما خلاقانه و مناسب باشد.  انتخاب یک هدر مناسب بستگی به هدف و نوع وب سایت شما دارد. طراحی یک هدر مناسب راهی برای جلب توجه کاربر، سهولت دسترسی به بخشهای مختلف سایت و جذب بازدید کنندگان به وب سایت می باشد.

امروزه یکی از بزرگترین تغییرات در صفحه اصلی صفحات وب، به خصوص برندهای بزرگ و مطرح، چند هدر بودن آنها است. چند هدر بودن در صفحه اصلی، این امکان را برای شما فراهم می کند تا ویژگی ها و مطالب بیشتری را به نمایش بگذارید و همچنین به بازدیدکنندگان وبسایتتان این اجازه را می دهد تا گزینه های مختلفی برای انتخاب داشته باشند (چه از طریق کلیک کردن و چه از طریق افکت هاور hover) و هر کدام که مد نظرشان هست را مشاهده کنند. به چند نمونه از چند هدر در طراحی سایت توجه کنید:

 

طراحی سایت


مثلا سایت یاهو چند هدر است و این امر به بازدیدکنندگان اجازه می دهد که بتوانند به بخش های مختلفی از قبیل اخبار ویژه، سرگرمی، ورزش، سبک زندگی دسترسی داشته باشند و موضوعات مختلفی را در هر بخش ببینند.


C|Net نیز به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از دکمه های "back" (بازگشت) و "next" (بعدی) به گشت و گذار در میان صفحات بپردازند و از این سرویس استفاده کنند اما اگر چند ثانیه در صفحه اصلی بمانید، به صورت خودکار این گشت و گذار شروع می شود و بسیاری از هدرها به اجرا در می آیند.

وب سایت CBS نیز از قابلیت چند هدر بودن خود برای ارائه نمایش هایی که در شب پخش می شود، استفاده می کند. اما نقطه ضعف آن، سبک اشاره و کلیک (point-and-click) است ولی تعداد کمی از افراد اینگونه لینک ها را می بینند و متوجه می شوند و از آنها استفاده می کنند. سایت های دیگری از قبیل NFL Scientific American, Gateway, MarthaStewart,  و بسیاری سایت های دیگر نیز به دلایل مختلف از این قابلیت چند هدر بودن استفاده می کنند.

شاخه مطلب
 


اخبار سایت |نظرات غير فعال است |  نسخه مناسب برای چاپ